Sağlıklı bir cinsel yaşam için önerileriniz nelerdir?

Öncelikle erkeklerde kadınlar için de geçerli cinsel yaşam hayatın sonuna kadar sürdürülmeli. Bunun gerekçesi erkekler açısından fiziksel yapının korunabilmesi için gereklidir. Eğer aktiviteye çok ara verilirse gerek istek azalması gerekse fonksiyon anlamında ya da yapı olarak da cinsel organda değişiklikler olmaktadır.

Yaşla birlikte ortaya çıkan hormonal eksiklikler kronik hastalıklar elbette cinsel yaşamı olumsuz etkileyebilir. Bunların da tedbir alınarak ortadan kaldırılması cinsel aktiviteyi sürdürebilmemiz için olmazsa olmazlardandır.

Prof. Dr. Bülent Alıcı

Prof. Dr. Bülent Alıcı

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1983 yılında mezun oldu. 1990 yılında Texas Üniversitesi M.D. Anderson Kanser Merkezi’nde ve Baylor Tıp Fakültesi St. Lukes Hastanesi’nde Androloji ve mikrocerrahi konularında çalıştı.

1992 yılından 2014 yılına kadar İ.Ü. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında androloji ve rekonstrüktif cerrahi konusunda çalışmalarını sürdürdü. 1999 yılında doçentlik ünvanını, 2005 yılında da profesörlük ünvanını aldım.

Çalışmalarına muayenehanesinde devam etmekte.

İlgili Konu Başlıkları